Warning: getimagesize(/home/platne/serwer67691/public_html/pojdzzamna.pl/wp-content/uploads/2017/08/Apostolinki-małe.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer67691/public_html/pojdzzamna.pl/wp-content/themes/Total/framework/classes/image-resize.php on line 116
Apostolinki

Apostolinki

 

Pełna nazwa: Instytut Królowej Apostołów dla Powołań

Adres domu głównego: ul. Nowobielańska 53, 96-100 Skierniewice, www.apostolinki.pl

Kontakt do referatu powołań: www.apostolinki.pl, 46 832 37 87

Referent powołaniowy: s. Anna Juźwiak, caris2003@wp.pl

Założyciel: bł. Jakub Alberione

Data powstania: 08.09.1959

Duchowość: Duchowosć Rodziny Świętego Pawła

Opis: Jesteśmy Instytutem Zakonnym, należącym do Rodziny św. Pawła, założonym 8 września 1959 r. przez bł. Jakuba Alberione w Castel Gandolfo (Włochy). Głosząc Boga, który wzywa naśladujemy Jezusa Mistrza, Drogę, Prawdę i Życie w duchu św. Pawła Apostoła, a Maryja, Królowa Apostołów jest inspiratorką całego naszego życia.
Naszą posługą w Kościele jest Apostolstwo dla wszystkich powołań, ze szczególną troską o powołania do kapłaństwa i do różnorodnych form życia konsekrowanego.
Nasza misja posyła nas do Ludu Bożego z posługą ewangelizacji powołaniowej. Głosimy, że każde życie i całe życie jest powołaniem, troszczymy się zwłaszcza o młodych, którzy szukają sensu życia i własnego miejsca w Kościele i świecie. Modlitwa o wierność wezwanych ma szczególne miejsce w naszym życiuNasza posługa towarzyszenia, ukierunkowywania i animacji powołaniowej obejmuje również wychowawców, formatorów i osoby w trudnościach powołaniowych. Angażujemy się w przygotowywanie i rozprowadzanie pomocy powołaniowych: plakaty, kalendarze, konspekty powołaniowe, mini-media, itp.
Czynimy to po to, aby stawać się siostrami i towarzyszkami drogi dla tych, którzy przeżywają trud i radość poszukiwania odpowiedzi i wierności w powołaniu. Ksiądz Alberione z miłości wskazał nam nasze zadanie: „Wy jesteście jak kanały: kanał przewodzi wodę. Powołanie wychodzi od Boga, przechodzi przez was, które jesteście kanałami i dociera do dusz. Wola Boża jest przekazywana w sposób najczystszy, jak poprzez przewód ze złota”.

Więcej:
www.apostolinki.pl
www.paulus.org.pl
www.edycja.pl
www.paulistki.pl
www.pddm.pl

 

Przejdź do paska narzędzi