Europejski Kongres Powołaniowy

Od 10 do 11 maja 2016 roku, reprezentanci odpowiedzialni za powołania w Konferencjach Episkopatów Europy zgromadzili się w Brukseli aby omówić przyszłość duszpasterstwa powołań w Europie. W czasie spotkania, ks. Emil Parafiniuk, delegat z Polski na to spotkanie, został wybrany koordynatorem Europejskiego Centrum Powołaniowego (EVS).

emil_parafiniukKs. Emil został wyświęcony w 2008 roku i od trzech lat jest sekretarzem Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań. Po wyborze powiedział: “Bardzo się cieszę, że będę pracował w międzynarodowym zespole, reprezentującym Kościół w wielu bardzo różnych sytuacjach, razem promując kulturę powołaniową w Europie”. Ks. Christopher Jamison OSB, dyrektor Narodowego Centrum Powołaniowego Anglii i Walii, oraz s. Nathalie Becquart, dyrektor Narodowego Centrum dla Młodzieży, Ewangelizacji i Powołań we Francji, zostali wybrani vice koordynatorami.

Spotkaniu, w którym wzięło udział 22 uczestników, przewodniczył bp Oscar Cantoni, prezydent Europejskiego Centrum Powołaniowego, biskup Cremy (Włochy). Jak zostało wielokrotnie podkreślone przez uczestników, nie wystarczy jedynie pracować dla powołań: pierwsze miejsce powinna zajmować modlitwa, szczególnie na tym polu.

Bp Jean Kockerols, biskup pomocniczy Mechelen-Brukseli, dołączył do uczestników podczas Eucharystii, w czasie której bp. Oscar Cantoni, Prezydent EVS odmówił modlitwę, zawierzając także ofiary niedawnych okrucieństw, których świadkami byli mieszkańcy Brukseli.

 

 Więcej: www.ccee.eu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do paska narzędzi