skip to Main Content

3, 2, 1, 0… Start!

Czcigodni internauci, Goście Krajowego Centrum Powołaniowego!

Zgodnie z obietnicą i wbrew wielu przeciwnościom, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynamy oficjalnie działalność ogólnopolskiej strony powołaniowej. Krajowe Centrum Powołaniowe, bo taką nazwę przyjęło to miejsce, działa z inicjatywy i pod opieką Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań.

Są to zupełne początki tego portalu oraz takiej formy ogólnopolskiego duszpasterstwa powołań. Mamy świadomość, że jeszcze wiele jest do zrobienia na stronie. Niektórych funkcjonalności nie udało się uruchomić na czas. Na pewno nastąpi to niebawem. Strona jest jeszcze uboga pod względem treściowym. Niewiele jest artykułów pomocnych w rozeznawaniu powołania. Sukcesywnie będą dodawane. Ponadto, w trakcie pracy będą wychodzić pewne błędy. Prosimy o zgłaszanie uwag i pomysłów. Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę.

Strona, od samego początku, powstawała jako pomoc w odnalezieniu osób i miejsc, które poszukującemu człowiekowi pomogłyby w rozeznaniu powołania. Do tego została stworzona mapka, w której pojawią się kontakty do osób, domów zakonnych i ośrodków rekolekcyjnych z każdej diecezji. Do tego, w najbliższym czasie będzie można dodawać i wyszukiwać informacje o rekolekcjach, dniach skupienia i innych wydarzeniach. Pod zakładką “Informator” będzie można zasięgnąć informacji o diecezjach, zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich istniejących w Polsce. “Strefa wiedzy” i “Dobre Słowo” to miejsca zawierające różnego rodzaju treści typowo skierowane do rozeznających powołanie. Ważnym elementem strony jest Forum, jako płaszczyzna wymiany poglądów, doświadczeń i pomysłów.

Istnieją również idee, o których od dawna było wiadomo, że nie uda się ich zrealizować w pierwszym etapie powstawania strony. O nowościach na bieżąco będziemy informowali.

Kierujemy serdeczne podziękowania do wszystkich osób, które bezinteresownie wsparły nasz projekt. Dziękujemy panu Grzegorzowi Hełce oraz organizatorom inicjatywy ewangelizacyjnej Przystanek Jezus, za zgodę na wykorzystanie zdjęć. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, dobrą radę, pomysły. Prosimy o dalsze wsparcie, szczególnie modlitewne. Powierzamy się Jezusowi, Dobremu Pasterzowi, któremu zależy na swoich owcach.

w imieniu zespołu redakcyjnego

br. Piotr Krawczyk OFMCap.

This Post Has 4 Comments

  1. Strona zapowiada się dobrze. Ale chciałabym zgłosić jedną uwagę – bardzo proszę o umieszczenie (oprócz informacji o diecezjach, zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich) również czegoś na temat indywidualnych form życia konsekrowanego. Niestety ich istnienie na razie zostało tutaj pominięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back To Top