skip to Main Content

Kongregacja odpowiedzialnych za powołania – sztafeta modlitewna

Drodzy Odpowiedzialni za powołania!

Zgodnie z zapowiedzią ks. bpa Marka Solarczyka wiosną tego roku nie może odbyć się kongregacja powołaniowa w normalnej formie. Dlatego zapraszamy do wspólnoty modlitwy. Będzie się ona odbywała w trzech etapach:

 1. Słowo wstępne bpa Marka Solarczyka oraz wprowadzenie biblijne “Człowiek i mistyk – Apostoł Paweł (2 Kor 12,1-10)”, ks. dra hab. Bartosza Adamczewskiego, prof. UKSW.
  Nagranie będzie dostępne w piątek, 12 marca 2021, od godziny 20.00 na naszym kanale YouTube oraz na naszej stronie w zakładce “Multimedia/Wideo”.
 2. Sztafeta modlitewna24 godziny dla Pana – w intencji powołań
  Zapraszamy do dowolnej formy modlitwy (minimum 30 minut) w intencji powołań, szczególnie o nowe i święte powołania do szczególnej służby Bożej. Może to być medytacja Słowa Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa lub inna. Można ją podejmować indywidualnie, bądź we wspólnocie zakonnej, seminaryjnej, z młodzieżą lub tak, jak tylko Duch Święty poprowadzi. Zaczynamy w piątek o godz. 21.00 – po wysłuchaniu konferencji, a kończymy w sobotę o godz. 21.00, Apelem Jasnogórskim. Aby możliwie równomiernie rozłożyć ten czas modlitwy, został stworzony formularz, w którym każdy będzie mógł określić, o której godzinie podejmuje dyżur. Na każde pół godziny rezerwacji mogą dokonać tylko dwie osoby, czyli żeby zapełnić grafik potrzeba 96 osób. Jeśli zabraknie miejsc, to zwiększymy tę ilość. Kalendarz i opis techniczny można znaleźć na tej stronie, pod linkiem: https://pojdzzamna.pl/sztafeta-modlitewna/
 3. Apel Jasnogórski
  Sztafetę modlitewną zakończymy Apelem Jasnogórskim, w sobotę 13 marca 2021, o godz. 21.00. Oczywiste jest, że niewiele osób będzie miało możliwość osobistej obecności w kaplicy Matki Bożej. Wobec tego będziemy łączyli się duchowo oraz według możliwości również przez środki masowego przekazu. Oto kilka z możliwych transmisji:
  Kanał YouTube Jasnej Góry – należy szukać transmisji “na żywo”
  TV Trwam i Radio Maryja – online lub przez telewizor/radio

ZAPRASZAMY!

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back To Top