skip to Main Content

Seminaria duchowne w nowym roku akademickim

W nowym roku akademickim formację w seminariach duchownych rozpocznie co najmniej 543 alumnów, a 222 kandydatów – w postulatach, nowicjatach i rocznikach propedeutycznych. Dane te przedstawiono na Jasnej Górze podczas 53. Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

Ks. Wojciech Wójtowicz, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, informuje, że dane powołaniowe są na tym samym poziomie jak przed rokiem.

„Świadczą one o tym, że w Polsce obserwujemy wciąż dość duże zainteresowanie młodych ludzi kapłaństwem i życiem zakonnym, choć niektóre z diecezji czy wspólnot zakonnych odnotowują spadki liczby powołanych. W porównaniu do innych krajów europejskich wypadamy bardzo korzystnie, ale nie zwalnia nas to ze stałej mobilizacji do modlitwy w intencji powołanych. Trzeba też zaznaczyć, że z doświadczenia księży rektorów wynika, że wielu kandydatów może zgłosić się jeszcze we wrześniu” – podkreśla ks. Wójtowicz.

„Dzięki obecności w internecie seminaria i zakony stały się bardziej dostępne dla młodych ludzi, którzy mogą przeglądać ich strony i profile w mediach społecznościowych. Ważne są także sposoby komunikowania się z młodzieżą – księża używają nowych form przekazu, by w ten sposób docierać do młodych. Sporo seminariów i zgromadzeń zakonnych prowadzi profesjonalne kampanie promujące ich styl życia, widoczne są np. plakaty i spoty powołaniowe, organizowane są dni otwarte, wakacyjne wyjazdy dla młodych ludzi” – dodaje.

BP KEP, episkopat.pl
fot. www.wsd.rzeszow.pl

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back To Top